Všimli jste si…

Hledáme pracovníky
16.7.2019
Sběrný dvůr – sobota 28.9.2019
26.9.2019

Všimli jste si…

Mnoho z Vás, kteří využívají služeb sběrného dvora nebo okolo něj projíždí, si v poslední době povšimli zvýšeného množství odpadů v areálu, velkého množství kontejnerů a zvýšené dopravní zátěže.  Všechny tyto abnormality oproti normálnímu provozu jsou způsobeny generální opravou pásových dopravníků třídírny, která je umístěna na stejné adrese jako sběrný dvůr. Tato oprava započala v tomto týdnu a bude trvat do konce letních prázdnin. Jelikož proces tvorby papíru a plastů nelze zastavit, separované odpady i nadále v pravidelných harmonogramech od Vás občanů i podnikatelů svážíme a z ekologických důvodů pro nás není přípustné tyto odpady sypat do tělesa skládky, museli jsme přikročit k významným organizačním a složitým logistickým změnám.

Papír je ve většině případů přímo ze svozových tras odkláněn na smluvní koncovky, které zajistí jeho dotřídění a materiálové zhodnocení. Plastové odpady jsou i s významnými technickými komplikacemi dotřiďovány v prostoru opravované třídírny a před expedicí na koncovky jsou dočasně skladovány ve velkoobjemových kontejnerech.  Jelikož se náběh těchto změn neobešel bez komplikací, byl areál sběrného odpady doslova přeplněn. V současné době se však situace začíná dostávat pod úplnou kontrolu a začínají fungovat nové pořádky.

Rádi bychom touto cestou ubezpečili občany i podnikatele, že provoz klasického sběrného dvora byl a i nadále zůstává beze změny a služby sběrného dvora lze využívat v plném rozsahu bez omezení. Omlouváme se za případné dopravní komplikace v areálu a žádáme všechny návštěvníky sběrného dvora, aby při dovozu odpadů dbali zvýšené opatrnosti a řídili se pokyny obsluhy.

Děkujeme.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*